izmir saray lokma

İzmir Saray Lokma, un, maya, tuz ve şekerle hazırlanan akışkan hamurun sıvı yağda kızartılarak ve sonrasında baharatlı şerbetle tatlandırılarak servis yapılan geleneksel bir Türk tatlısıdır. Ortası delikli ve misket büyüklüğünde olmak üzere iki türü vardır. Ortası delikli olana İzmir Lokma denilirken, küre şeklinde olanı saray lokma olarak anılmaktadır.

Saray Lokma Döktürme

Kökenleri Osmanlı Sarayına dayandırılan saray lokma halk arasında yaygınlaşarak günümüze ulaşmıştır. Ayrıca halk arasında kaşık lokma, fındık, misket lokma gibi isimlerle olarak da bilinmektedir.

İzmir’de özel günlere hemen hemen her köşe başında izmir lokma firmaları tarafından dağıtıldığını görebileceğimiz lokma tatlısı halka ücretsiz dağıtılarak paylaşımın, hoşgörünün bir simgesi olmaktadır. izmirde lokmacı firmaları içinde ençok rağbet gören Lokmacı Gürbüz kaliteden ödün vermeden geleneksel lokma lezzetini siz değerli müşterilerine ulaştırmaktadır.

saray lokma, döktürme, siparişi, lokma, fiyatı, dökümü, izmir

Saray Lokma Döktürme Formu

Lokma siparişi vermek için lokma sipariş formunu doldurarak bize gönderin, hemen siparişinizi hazırlayalım!

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.